Старт

“Майбутнє, сучасне, минуле”

XІI українсько-польська зустріч під такою назвою відбулася  19-22 вересня 2019 р. відбулась у Яремчі, в якій  взяли участь науковці, політики, громадські діячі з Польщі та України

 Традиційно організаторами конференції були Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника, Студії Східної Європи Варшавського університету, Інститут політичних та етнонаціональних досліджень імені Івана Федоровича Кураса НАН України та редакція газети «Kurier Galicyjski».

Учасники зустрічі обговорювали проблеми, які накопичились останніми роками в українсько-польських відносинах. Дискусії відбувались у п’яти тематичних секціях: «Політичний та безпековий виміри електоральних змін в Україні та Польщі. Боротьба за ідентичнісь: Між традицією і новаторством», «Україна і Польща на шляху до реального економічного партнерства. Бар’єри. Регіональна співпраця понад кордонами. Проблема кордону», «Роль ЗМІ і співпраці в сфері культури. Загрози», «Польща і Україна перед новими міжнародними викликами». Спеціальна секція була присвячена проблемі відбудови довоєнної польської обсерваторії на горі Піп Іван. Модераторами цієї секції були ініціатори відновлення обсерваторії директор Студій Східної Європи Варшавського університету проф. Ян Маліцький та ректор Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника проф. Ігор Цепенда.

Під час конференції відбулися презентація діяльності «Галицького клубу» та проекту документального фільму «Львів 1939».

Організатори запропонували учасникам польсько-української зустрічі цікаву туристичну програму. Одна група здійснила сходження на гору Піп Іван і познайомилась з діяльністю відроджуваної обсерваторії, а друга відвідала  Косів та колишню лікарню др. Тарновського.

У роботі конференції брала участь група науковців із факультету історії, політології та міжнародних відносин ЧНУ – декан факультету, професор Олександр Добржанський, професор Сергій Федуняк, заступник декана з міжнародної співпраці, доцент Владислав Струтинський, доценти Тадей Яценюк та Віталій Макар, кандидат політичних наук Марія Процюк.

Оксана ФЕДУНЯК.

 

 

 

 

 

 

 

 

Super User

 

Публікація висловлює лише думки автора/авторів і не може ототожноватися з офіційною позицією Канцелярії Голови Ради Міністрів

stopka2023