Вшанування Воздвиження Всечесного Хреста

У суботу, 12 вересня, чернівецька парафія відзначала храмове свято Воздвиження Всечесного Хреста. Святу Месу, що розпочалася урочистою процесією в храмі, очолив єпископ-емерит Броніслав Бернацький, який приїхав розділити з чернівчанами це свято на запрошення настоятеля.

У вступному слові настоятель парафії, о Анатолій Шпак, сказав, що попри те, що ми не зможемо, як раніше, пройти урочистою процесією навколо храму і вповні висловити свою гостинність, «ми переживемо цю урочистість не менш радісно, глибоко в наших серцях; зосередимося на любові Бога до кожного з нас». Настоятель також розповів. що вірні готувалися духовно до цього свята, священники заохочували людей до сповіді, молилися. У спільній молитві просили про духовні плоди цього відпусту. Отець Анатолій висловив сподівання, що Господь нас почув, і ці духовні плоди ми сьогодні о тримаємо.

– Господь не позбавляє нас радості. І сьогодні, передусім, великою радістю і вдячністю Господу має бути присутність наступника апостолів, єпископа Броніслава Бернацького. Також великою радістю є присутність священників нашого деканату, семінаристів,мдітей, які минулої неділі прийняли Перше Причастя, радість присутності всіх вас, дорогі брати і сестри, – сказав о. Анатолій.

002Він також розповів, що напередодні, оглядаючи з єпископом Броніславом базиліку, він бачив, як той милувався нашим понад 200-річним храмом. «Але він є таким, прекрасним завдяки праці, героїзму і, можна сказати, мучеництву наших попередників-священників, які тут служили, парафіян, які боронили цю святиню, – сказав отець-настоятель. – Ми молитимемося сьогодні за отця Юзефа Єнджиєвського, 50 річницю смерті якого ми нещодавно відзначали, а також за отця Францішка Краєвського, 30 річницю його відходу до Отця обходитимемо найближчими днями». Також о. Анатолій згадав нещодавно померлого кардинала , Мар’яна Яворського, за якого 12 вересня з ве ршувалася Служба Божа у Львівській катедрі. Кардинал Мар’ян Яворський теж не раз бував у нашому храмі.

Далі отець-настоятель попросив єпископа Броніслава звершити Святу Месу і промовити до присутніх слово, щоб зміцнити нас у вірі й уділити пізніше пастирське благословення.

Перед освяченням води і покропленням вірних єпископ Бернацький подякував за запрошення і пояснив значення Євхаристії. Після читання Божого Слова ієрарх звернувся до всіх присутніх із проповіддю.

На завершення урочистості єпископ Броніслав вручив дітям, які тиждень тому прийняли Перше Причастя, пам’ятки про цю важливу в їхньому житті подію і уділив їм єпископське благословення. Закінчилося урочисте богослужіння адорацією Пресвятих Дарів і пастирським благословенням.

Як і було оголошено, урочистої процесії навколо храму, як у минулі роки, через карантинні обмеження не було, як і святкового почастунку.

Завершився цей день святковим обідом для духовенства, а пізніше молитвою на цвинтарі, де поховані священники, які працювали свого часу в нашій парафії.

Maрія KOНДУРАЦЬKA.

Фото Iрини ГУБАР.

Super User

 

Публікація висловлює лише думки автора/авторів і не може бути прирівняна до офіційної позиції канцелярії Голови Ради Міністрів.

stopka2021