Одним із ініціаторів такої співпраці був польський науковець, директор ≪Студій Східної Європи≫, які діють при Варшавському університеті Ян Маліцький. Власне його активна діяльність і рекомендації сприяли створенню у 2007 році при Чернівецькому національному університеті ім. Юрія Федьковича спільно з обласним Товариством польської культури ім. Адама Міцкевича Центру “Східна школа польських студій імені Антона Кохановського”. Ініціатором заснування цього центру був факультет історії, політології та міжнародних відносин. На чолі Центру стали доцент кафедри міжнародних відносин Владислав Струтинський та викладач, на той час, кафедри міжнародної інформації, канд. політ. Наук Сергій Швидюк. Діяльність Центру сприяла підписанню в останній час Угод про співпрацю між Чернівецьким університетом та Східноєвропейською Вищою Державною Школою у Перемишлі і Лодзьким університетом, поглибленню обмінів між студентськими групами двох країн тощо.

На засіданні в Чернівцях Ян Маліцький, відмітивши значні досягнення, наголосив, зокрема, що в рамках угод Консорціуму відбулися наукові студії в Києво-Могилянській академії, а днями четверо українських студентів почнуть роботу у Варшавському університеті. Протягом поточного та наступного років реалізується й триватиме програма уряду Польщі для молодих науковців ≪25 стипендій≫.

Доповнить реалізацію налагоджених, тривалих польсько-українських контактів створений на базі філологічного факультету ЧНУ ≪Центр славістичних студій≫. На це буде спрямована підписана угода між Центром, який очолив доц. Ярослав Редьква, і ≪Східними студіями≫. У ній, зокрема, передбачатиметься організація стажування та мовної практики науковців і студентів, обмін науковою інформацією, літературою, розробка спільних тем, підготовка до друку наукових праць, матеріалів конференцій, завдання українсько-польського щорічника тощо.

ДЛЯ ДОВІДКИ: наразі наш університет має підписані угоди про співпрацю з 65 вищими навчальними закладами іноземних держав: польськими, німецькими, румунськими, молдовськими, французькими, болгарськими та іншими. Удосконалюються форми й методи співпраці, як-от: обмін студентами та аспірантами для проходження короткочасного та повного навчання, а також обмін викладачами для читання лекцій та ведення науково-дослідної роботи; спільні дослідження (у тому числі в рамках міжнародних науково-освітніх програм); участь у роботі наукових конференцій; стажування спеціалістів. Із кожним роком збільшується кількість іноземних студентів, які проходять в ЧНУ повний курс навчання.

Учасники зібрання стали свідками й підписання угод про співпрацю з Українським католицьким університетом у Львові, Прикарпатським національним університетом ім. Василя Стефаника, Кам’янець-Подільським національним університетом ім. І.Огієнка (про створення спільного наукового часопису для студентів та молодих викладачів).

Цікавим було спілкування з колегами для науковців не тільки згаданих вузів, а й Волинського національного університету ім. Лесі Українки, Тернопільського національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка, Житомирського державного університету ім. І. Франка, Острозької та Києво-Могилянської академій. Загалом до Консорціуму входить 11 українських університетів.

 

widem

senatrp

 

Projekt jest współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczpospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą za pośrednictwem Fundacji Wolność i Demokracja na realizacje działania „Polska platforma medialna – Wschód – Ukraina 2019”