Події

Літня практика студентів ІІ-го та ІІІ-го курсів кафедри міжнародних відносин та суспільних комунікацій Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича

Щорічно студенти 2-го курсу, згідно навчального плану підготовки фахівців першого рівня вищої освіти за ступенем «Бакалаврський», повинні проходити практику «Літня школа мови і культури». Студенти 3-го курсу, відповідно виконувати програму маршрутної практики (за кордоном). Кафедра організовувала виїзди за кордон до Польщі та Румунії для більш поглибленого  освоєння регіональних мов – польської та румунської. Це було до пандемії, а тепер війни та воєнного стану. У сучасних умовах практика відбувається в Чернівцях з наступним її захистом.

Групою студентів, які вивчають румунську мову керували доц, Любов Мельничук, польську – доц. Владислав Струтинський.

Маршрутна практика в Румунії для частини студентів, які вивчають румунську мову, тривала у червня 2023 року. Студенти відвідали старовинні, знамениті та мальовничі локації та пам’ятки Румунії. Тур розпочався з двох місць із заворожуючими пейзажами та вкрай вражаючим видом, а саме це були Castelul Peleș în orașul Sinaia și Castelul Cantacuzino în orașul Bușteni. Наступним етапом подорожі було Transfăgărășan DN7C. Далі, відвідали Castelul Bran în Pasul Bran-Rucăr. І останній наш день включав відвідування трьох ключових місцин – Sighișoara, Salina Turda și Cluj-Napoca.

Студенти, які вивчають польську мову, мали можливість поспілкуватись з викладачами з Кракова. Цьогоріч, реалізовуючи Угоду про співробітництво між нашим університетом та Академією Ігнаціанум у Кракові студенти 2 та 3 курсів отримали чудову можливість пройти практику в літній школі лідерів євроінтеграції, яку провели викладачі з Кракова – Станіслав Альвасяк (керівник), Серафима Шахова та Христина Потапенко. 6 днів змістовних щоденних лекцій і практичних занять сприймались нами з великим інтересом. Окрім удосконалення польської мови ми отримали можливість познайомитись з методами розробки різних проєктів з проблем євроінтеграції та загального розвитку з наступним їх захистом. Зокрема пані Христина запропонувала нашим студентам розробити та презентувати власні міні-проєкти щодо підтримки та збереження української культури закордоном, особливо в такий непростий час.

Пані Серафима ділилась своїм досвідом по мотивації та заохоченню студентів до саморозвитку, особливо тієї молоді, яка наразі знаходиться закордоном. Наголошувалося на важливості створення усіх необхідних умов для їх подальшого майбутнього саме в Україні.

На лекціях Пана Станіслава, які, до речі, він проводив виключно польською мовою, ми мали можливість не тільки отримати безцінні поради, але й також неодноразово взяти участь у створенні та презентації власних міні-проєктів та розробки детальних планів, після яких отримували конструктивну критику та проводили дискусії щодо їх реалізації.

Захисти своїх проєктів ми проводили польською мовою. Студенти, а в майбутньому потенційні дипломати та аналітики, отримали гарні знання та нагоду зустрітися з професіоналами в сфері євроінтеграції, за що щиро вдячні нашим польським колегам та керівнику практики, заступнику декана ФІПіМВ з міжнародного співробітництва доц. Владиславу Струтинському! На його прохання студенти поділились своїми враження щодо зустрічі з польськими викладачами з Академії Ігнаціанум у Кракові.

Пропонуємо деякі Вашій увазі.

 

Максим Гук, гр. 205. Дякую літній школі за все. За можливість покращити польську мову та попрацювати над створенням цікавих і корисних проєтів і, безумовно, за смачні щоденні обіди у ресторані «Київ»;

Єлизавета Наврата, гр. 206. Надзвичайно вражена професіоналізмом та доброзичливістю спікерів-викладачів з Кракова, їхньою здатністю надихнути та заохотити студентів до розвитку та практичне втілення різноманітних ідей, проєктів у такий непростий час для української молоді. Dziękuję!

Наталія Ковцун, гр. 304. Літня школа з самого початку, дякуючи нашим польським викладачам, сприяла розвитку уміння вести дискусії, відстоювати свої проєкти, які ми спільно з ними розробляли. Dziękuję naszym organizatorom praktyky i wykładowcom z Krakowa!

Яна Самборська, гр. 205. Дякую кафедрі, заступнику декана ФІПіМВ доц. Владиславу Струтинському за запрошення викладачів з Кракова. Їхні лекції дали мені можливість покращити польську мову, попрацювати в групах над цікавими проектами. Ще раз дякую за незабутні враження та за смачні обіди!

Ірина Бондаренко, гр. 305. Під час літньої практики отримала досвід спілкування з носіями польської мови. Рівень польської мови покращували, дякуючи захисту своїх проєктів саме польською… Dziękuję za tak pięknie organizowaną praktykę.

Христина Луців, гр. 206. Щиро дякую організаторам мовної літньої практики. Цей курс перевершив всі мої сподівання. Досвідчені викладачі з Кракова завжди були налаштовані на постійну допомогу в розробці міні-проєктів.

Дякую і за смачні обіди!  

Христина Прохніцька, Каріна Вільчак, Анна Підвашецька, гр. 204; Єлізавета Цвіненко, гр. 205; Ангеліна Майданська, Юлія Безушко, Ірина Шевчик, гр. 206. Літня школа дала нам можливість практикувати польську мову з її носіями, викладачами з Кракова. Проект, запропонований Паном Станіславом Альвасяком, «Літня школа лідерів євроінтеграції», був цікавим і корисним саме для студентів кафедри міжнародних відносин та суспільних комунікацій. Найбільше нам сподобалось працювати у групках над проєктами з наступною їх презентацією та захистом польською мовою. Ми отримали велику кількість позитивних емоцій та набули нових друзів. Система онлайн, на жаль, все більше роз’єднує нас. Проєкт, розроблений під керівництвом Станіслава Альвасяка, був дійсно ефективним і корисним для нас. Dziękujemy naszym organizatorom praktyky i wykładowcom z Krakowa!

Інформацію підготували

студенти Єлизавета Наврата та Надія Сарафінчан

 P.S. Реалізація спільного проєкту з нашим факультетом «Літня школа лідерів євроінтеграції», стала  можливою по отриманню Паном Станіславом Альвасяком гранту від Fundacji Ignatianum z partnerami Polsko-Amerykańskа Fundacjа Woloności oraz Fundacjа „Edukacja dla Demokracji”.

Super User

 

Публікація висловлює лише думки автора/авторів і не може ототожноватися з офіційною позицією Канцелярії Голови Ради Міністрів

stopka2023