Головна Новини

Газета польська Буковини

Цікаве в мережі

Прогноз погоды в Чернівцях » УкраїнаКористувальницький пошук

Новини
Древні і вічно молоді Чернівці… PDF Друк E-mail
Неділя, 06 квітня 2008 10:29


Перші літописні спогади про поселення на території сучасних Чернівців, як подає у своїх “Прогулянках по Чернівцях та Буковині” історик Ігор Чеховський, датовані 1395 роком. Мова в них йшла про Цецино – одне з міст-укріплень та адміністративних центрів середньовічної Шипинської землі.

Через 13 років після першого спогаду про Це цино, а саме 8 жовтня 1408 р., молдавський господар Олександр Добрий видав грамоту, яка сприяла упорядкуванню митної справи в одному із важливих пунктів міжнародному торговому шляху-гостинці. Назва цього торгового пункту звучала як Черновиці, Чернівці.

Згадуваний гостинець на території Буковини пролягав уздовж Пруту, і по ньому рухалися торгові каравани зі Львова у Коломию, Снятин, Чернівці і далі до Сірету та Сучави. Він з’єднував Центрально-Східну Європу з причорноморськими містами і Левантом. У тодішніх молдавських та польських документах цей шлях називався Чернівецьким. Таким чином писемні свідчення дають нам підстави говорити про те, що і Цецин, і Чернівці існували ще задовго до перших писемних свідченнях про них.

Детальніше...
 
Перебування Архієпископа римо-католицької церкви Мечислава Мокшицького у Чернівцях PDF Друк E-mail
Вівторок, 26 лютого 2008 13:21

23-24 лютого у Чернівцях перебував Архієпископ Мечислав Мокшицький. Він прибув зі Львова до нашого парафіяльного Костелу Воздвиження Святого Хреста на запрошення Ксьондза-пробожча Марека. Це досить непересічна особистість, про що свідчить хоча б його попередня робота у Римі. Він був секретарем при Папі Іоанні Павлі ІІ та Бенедикті ХVI.

У Чернівцях Архієпископ Мечислав Мокшицький взяв участь в урочистостях з нагоди освячення 23 лютого парафіяльного будинку при Костелі Воздвиження Святого Хреста та прибуття до Костелу 24 лютого копії Туринської плащаниці і особисто відправив святкові меси.

На урочистості, з нагоди освячення парафіяльного будинку, були запрошені керівники області та міста. Заступник голови облдержадміністрації Олександр Грушко, керуючий справами Чернівецької обласної Ради Аркадій Моісей, секретар міської Ради Троян Єремічук, начальник відділу міжнародних відносин та зв’язків з громадськістю міської Ради Анатолій Мельник зустрілися з Архієпископом Мечиславом Мокшицьким і обговорили ряд питань пов’язаних зі взаємостосунками між органами місцевого самоврядування та католицькою громадою області і міста, підготовкою до святкування 600-ліття Чернівців, майбутнім єзуїтського Костелу та парафіяльного будинку по вул. Червоноармійській. Архієпископ подякував місцевій владі за толерантне ставлення до діяльності Костелів на терені Чернівецької області і запевнив, що католицька церква свою діяльність спрямовує на поглиблення духовності парафіян, що, у свою чергу, сприяє формуванню у них свідомого ставлення до своїх громадянських обов’язків, любові до рідного краю, відповідальності за свої вчинки.

Детальніше...
 
Центр "Східна школа польських студій імені Антона Кохановського" PDF Друк E-mail
Понеділок, 25 лютого 2008 22:00

 

Переглянути буклет у форматі PDF


Детальніше...
 
« ПочатокПопередня123НаступнаКінець »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL