Старт

Разом, це здорово! Зустріч польської та української молоді в Чернівцях

 

«Відвідувати невідомі тобі місця – це завжди цікаво і весело, а подорожувати з друзями і до друзів – це ще краще!» - таким гаслом керувалися ми, чернівецька група молоді, коли їхала осінню 2007 до невеликого містечка Жгув, яке розташоване в центрі Польщі коло Лодзі.

Приїзд 30 травня цього року молоді з гімназії ім. Кажімєжа Яґєллоньчика, що знаходиться у м. Жґув, продовжив традиції польсько-українських молодіжних зустрічей на теренах обох держав з метою вивчення польської і української мов, знайомства з культурною спадщиною та історією Польщі і України.

Втілити цю ідею в життя вдалося завдяки спільному проекту «Польсько-українська молодіжна співпраця», розробленому і реалізованому Обласним товариством польської культури ім. Адама Міцкевича (голова – доц. Владислав Струтинський ) та Осередком культури м. Жґова (керівник проекту – Влодзімєж Качмарек) при співпраці з Центром “Східна школа польських студій імені Антона Кохановського” (Чернівці).

За час перебування в Чернівцях наші гості відвідали Музей «Писанки» і народного мистецтва Гуцульщини та Покуття, що у Коломиї. Польська молодь ознайомилася з історією міста Вижниця, здійснила екскурсію до Музею народного мистецтва Коледжу прикладного мистецтва у Вижниці, помилувалася Карпатами, Черемошем.

У пам’яті залишиться спільна з українськими студентами та викладачами університету вечірка у Польському домі, що на вулиці Ольги Кобилянської. Гості із захопленням слухали пісні та гру на бандурі у виконанні студентки 3 курсу (спеціальність міжнародні відносини ) Оксани Чебан. А далі звучали польські і українські пісні. Особливо цікавими стали для польської молоді знайомство з традиціями багатокультурної Буковини, спільні екскурсії зі студентами визначними місцями Чернівців. Не могли залишити байдужими наших польських друзів і вечірні Чернівці…

Неповним було б перебування на Буковині без екскурсій до Хотина, Кам’янця-Подільського, Окопів Св. Трійці, що дали можливість ознайомитися зі спільною історією польського та українського народів. Також була організована екскурсія до Раранчі (Рідківці) на братські могили польських легіонерів, які загинули під час Першої світової війни у битві під Рокитною.

На прощальному вечорі у барі «Автограф» розважалися на славу всі без винятку. На початку Владислав Струтинській від імені буковинської молоді вручив всім учасникам польської делегації пам’ятні сувеніри з нагоди 600-річчя Чернівців. Обмін подарунками, виступи зі словами подяки Влодзімєжа Качмарка, запальні танці, прощальні фото на згадку, дружні обійми та поцілунки – все це є доказом того, що існування кордону між нашими державами вже давно є досить умовним. Адже нас поєднують життєві цінності, які існують поза будь-якими кордонами.

Прощаючись із Україною та повертаючись додому, кожен з них залишив тут часточку своєї душі, сповненої щирістю й теплом, яке ми подарували їм у маленькому Парижі…

Польська та українська молодь щиро вдячна авторам цього спільного проекту, Влодзімєжу Качмарку та Владиславу Струтинському, за організацію надзвичайно пізнавальних програм, які поєднують наші народи. Адже молодь отримала змогу значно розширити свої знання з культурного, релігійного, соціального, економічного і політичного життя Речі Посполитої та України.

Сніжана Микитюк
(студентка 3 курсу факультету історії, політології та міжнародних відносин ЧНУ ім. Ю. Федьковича)

Super User

 

Публікація висловлює лише думки автора/авторів і не може ототожноватися з офіційною позицією Канцелярії Голови Ради Міністрів

stopka2023