Старт

Україна, Литва і Польща створили міжпарламентську асамблею

У Києві 16 червня 2008 р. створена міжпарламентська асамблея ВР України, Сейму Литовської республіки і Сейму, Сенату Республіки Польща. Відповідна декларація була підписана сьогодні головою ВР Арсенієм Яценюком, головою Сейму Литовської республіки Чесловасом Юршенасом і головою Сейму і Сенату республіки Польща Богданом Боручевичем, передає кореспондент РБК-Україна.

Відкриваючи засідання асамблеї, А.Яценюк відзначив: "Ми сподіваємося, що міжпарламентська асамблея стане ще одним чинником просування України в Євроінтеграційний простір".

А.Яценюк також додав, що на поточний рік передбачено внесення українським урядом до парламенту 28 законодавчих актів, які наблизять Україну до ЄС.

Сама ж декларація про створення асамблеї відзначає спільно політичну волю в розвитку добросусідських відносин між Литвою, Польщею і Україною, яка спирається на загальний історичний досвід, культурну тотожність і європейські цінності, які набули характеру стратегічного партнерства і сприяють швидкому розвитку демократії і стабільності в регіоні.

У той же час А.Яценюк сподівається, що нова посилена угода між Україною і ЄС буде абсолютно новим планом дій у взаєминах між Україною і ЄС.


Він відзначив, що Україна чудово розуміє, що питання Європейської інтеграції - це питання не одного дня і навіть не одного року. "Тому, ми не вітаємо ніяких швидких декларацій і ніяких веселкових тез про те, що європейська інтеграція відбудеться вже завтра чи післязавтра", - відзначив спікер.


Він також додав, що це складний процес, від якого потрібно отримати максимум, але це "і дорога, яку потрібно пройти і в європейському союзі і, в Україні".


На думку спікера, поступальні реформи, які потрібні українській державі - це якнайкраща відповідь на будь-які євроінтеграційні прагнення України.


Спікер підкреслив, що зараз між Україною і ЄС діє угода про партнерство і співпрацю, яка з одного боку в більшості положень себе вже вичерпала, а з іншого боку почався переговорний процес в новій посиленій угоді. "Нова посилена угода неповинна бути "УПС+", чи будь-якою новою версією УПС, а ми сподіваємося, що це абсолютно новий документ, що це абсолютно новий план дій, за яким будуть передбачені чіткі перспективи України і чіткі механізми реалізації таких дій", - відзначив А.Яценюк.


При цьому А.Яценюк також виразив надію, що Лісабонська угода буде ратифікована всіма країнами членами ЄС.


За його словами, невдача, яка спіткала ЄС в частині ратифікації Лісабонської угоди Ірландією, не зупинить в цілому ратифікацію даного документа. Він підкреслив, що без так званої реформованої угоди не може стояти питання на порядку денному Європи щодо розширення ЄС. "Ми бажаємо Європі всього якнайкращого в частині продовження ратифікаційного процесу", - відзначив А.Яценюк.


У свою чергу, голова Сейму і Сенату республіки Польща Богдан Борусевич вважає, що міжпарламентська асамблея між Польщею, Україною і Литвою повинна зосередитися на інтеграції України до ЕС, а також вступу її до НАТО.


В той же час він підкреслив, що присутність в міжпарламентській асамблеї двох членів НАТО і ЄС дає можливість Україні отримати досвід. "Ми діятимемо, щоб Україна отримала статус асоційованого члена ЄС, а також ініціюватимемо розширення і зміцнення східного вимірювання політики ЄС", - відзначив він.


Відзначимо, заява про створення міжпарламентської асамблеї України, Литви і Польщі була підписана головами парламентів 13 травня 2005 р. в Луцьку.


Як повідомлялося, 23 травня відбулася зустріч Президента України Віктора Ющенка, Президента Польщі Леха Качиньського і Президента Литви Валдаса Адамкуса, під час якої сторони вирішили активізувати регіональну трибічну співпрацю.

Super User

 

Публікація висловлює лише думки автора/авторів і не може ототожноватися з офіційною позицією Канцелярії Голови Ради Міністрів

stopka2023