Старт

Проблеми й пріоритети політологів

На факультеті історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича відбулася експертна дискусія «Партнерство України та Польщі в умовах змін безпекового середовища в Центрально-Східній Єрпопі».

Її організаторами стали кафедра політології та державного управління, НДІ європейської інтеграції ЧНУ та Центр Східної Європи (ЦСЄ) Університету Марії Склодовської-Кюрі в Любліні.

Учасників дискусії привітав декан факультету професор Олександр Добржанський, який наголосив на важливості розвитку та зміцнення польсько-українського партнерства.

З аналізом поглядів польської сторони на сучасний стан, проблеми та пріоритетні завдання відносин з Україною виступив директор ЦСЄ професор Валентин Балюк. Він наголосив на помилках і недопрацюваннях  політиків з обох сторін в умовах критичних геополітичних випробувань.

На слабкості в діалозі та стратегічній комунікації партнерів звернув увагу модератор дискусії професор Анатолій Круглашов, який окремо акцентував увагу присутніх на значенні науково-аналітичного забезпечення політики в обох країнах. 

У дискусії активну участь взяли науковці, які вивчають регіональну проблематику та безпекові питання. Зокрема доцент кафедри політології та державного управління, науковий співробітник НДІЄІРД Сергій Швидюк, заступник декана факультеті історії, політології та міжнародних відносин доцент Владислав Струтинський, доцент кафедри міжнародних відносин Іван Осадца. 

Активно долучилися до заходу також студенти, зокрема з Євроклубу Жана Моне Unity Path”, політологічного товариства «Аналітик».

Підсумовуючи дискусію, польські й українські науковці відзначили необхідність нових спільних зусиль для розвитку стратегічних комунікацій між нашими країнами та народами, важливості для політиків уважно й системно прислуховуватися до порад науковців і експертів як у розвитку партнерських взаємин поміж Україною та Польщею, так і в реалізації безпекових та інших важливих ініціатив у регіоні Центрально-Східної Європи.

Super User

 

Публікація висловлює лише думки автора/авторів і не може ототожноватися з офіційною позицією Канцелярії Голови Ради Міністрів

stopka2023