Старт

Poraz pierwszy przystąpiły do sakramentu pokuty

 Jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego człowieka jest

 Pierwsza Spowiedź i Komunia Święta.

 To niezapomniane wydarzenie poprzedzone jest wieloma przygotowaniami, gdyż Pierwsza Spowiedź jest jak pierwszy egzamin w życiu.

Po raz pierwszy trzeba przemyśleć swoje czyny,

 przeanalizować je i po raz pierwszy trzeba szczerze o nich powiedzieć

księdzu i pokutować przed Bogiem.

 

…we wsi Korczeszty parafii Piotrowce Dolne

To niezwykle ważne wydarzenie miało miejsce w parafii św. Józefa rzemieślnika we wsi Korczeszty parafii Piotrowce Dolne w dniach 11-12 maja 2024 r. Atmosfera tych dni była bardzo wzruszająca i świąteczna, bo to wszystko zostanie dzieciom w pamięci do końca życia. Dzieci sumiennie przygotowały się do tego święta. Ojciec Petro Dokhtych przez około rok uczył dzieci nauki o Bogu. 11 maja odbył się sakrament pierwszej spowiedzi, a następnego dnia do Pierwszej Komunii Świętej przystąpiły dwie dziewczynki: Weronika Dudkina i Wiktoria Koman. Wszystko było bardzo uroczyste i uroczyste. Dziewczyny były piękne jak małe aniołki. W swoim kazaniu ks. Piotr powiedział dzieciom, że przyjęły Jezusa do swoich serc i życzył sobie, aby Jezus pozostał w ich sercach na całe życie. Następnie ks. Piotr przekazał dzieciom pamiątki z okazji I Spowiedź i uroczysta Komunia Święta oraz drobne upominki. Dzieci i rodzice dziękowali ojcu za wiedzę Boga i dobre pouczenia dla dzieci. Święto zakończyło się wspólnymi zdjęciami i poczęstunkiem. w

… w Czerniowcach

26 maja trzynastu dzieci w Bazylice Podwyższenia Krzyża Świętego przyjęło I Komunię Świętą poraz pierwszy w swoim życiu. Przez rok przygotowań przez s.Irenę dzieci poznawały prawdy chrześcijańskiej wiary i przygotowując się do uroczystej chwili w przeddzień przystąpiły do sakramentu pokuty.

… w Pance

To Wielkie święto  i bardzo ważne religijne wydarzenie odbyło się w Kaplicy św.Michała Archanioła w Pance.  Podczas tej uroczystości dzieci po raz pierwszy w życiu przyjmują sakrament Eucharystii. Do wspólnoty świadomych i znających podstawowe prawdy wiary parafian dołączyło się czworo młodych katolików - Nikita, Angelina, Milana i Jurij. Te dzieci starannie przygotowywały się do pierwszej spowiedzi i komunii, a współpraca  rodziców, parafian  i duchowieństwa zaowocowała zorganizowaniem wyjątkowej uroczystości. Moment przyjęcia przez dzieci Najświętszego Sakramentu zapadł w pamięci obecnych, jako chwila pełna uniesienia i łaski.Po uroczystej Mszy Świętej, dzieci otrzymały od księdza Wasyla i Siostry Janiny upominki, obrazki i różańce.

…w Terebleczu

…w Arszyce parafii Piotrowce Dolne

W piękną słoneczną niedzielę, 26 maja, przeżywaliśmy w naszej parafii radosny dzień. Kilka dzieci z naszej wspólnoty przystąpiły do Pierwszej Komunii świętej. 

Uroczystości rozpoczęły się przed wejściem do parafialnego kościoła, gdzie ksiądz proboszcz Piotr DOCHTYCZ przywitał dzieci i ich rodziny. Następnie rodzice udzielili błogosławieństwa. Po tym dzieci weszły do kościoła na spotkanie z Jezusem w otoczeniu swoich rodzin.

W całej Eucharystii starały się pięknie i bardzo aktywnie uczestniczyć: czytały czytania, spiewały psalm oraz przynosiły dary do stołu Pańskiego.

Moment, w którym przyjmowały pierwszy raz Komunię Świętą - poważne, skupione, był niezwykle wzruszający, a jednocześnie radosny, bo ich serca stały się mieszkaniem eucharystycznego Boga.

Po uroczystej Mszy Świętej dzieci otrzymały pamiątkowe prezenty.

Było to wielkie wydarzenia nie tylko w życiu dzieci i ich rodziców, ale i dla całej wspólnoty parafialnej, która odtąd otacza te dzieci swoją modlitwą, aby zawsze żyły w przyjaźni z Panem Jezusem.

Super User

 

Публікація висловлює лише думки автора/авторів і не може ототожноватися з офіційною позицією Канцелярії Голови Ради Міністрів

stopka2023