Старт

Міжнародна конференція експертів в Академії прикладних наук імені Юзефа Ґолуховського в Островцю Свєнтокшиському (Польща)  

15-16 червня 2023 року в Академії прикладних наук імені Юзефа Ґолуховського в Островцю Свєнтокшиському (Польща) відбулася Міжнародна конференція експертів «Російсько-українська війна 2022-2023. Ґенеза, причини, перебіг і наслідки». Чернівецький національний університет ім. Юрія Федьковича виступив у ролі співорганізатора. Участь в конференції взяла триособова делегація ЧНУ – завідувач Кафедри міжнародних відносин та суспільних комунікацій Віталій Макар (заступник голови організаційного комітету конференції), професор Юрій Макар та заступник декана з міжнародної співпраці факультету історії, політології та міжнародних відносин доцент Владислав Струтинський. Доцент Кафедри історії України Олександр Руснак взяв участь у роботі конференції он-лайн.

При відкритті конференції професор Юрій Макар отримав державну нагороду Республіки Польща Кавалерський Хрест ордена заслуги – за видатні заслуги у розвиткові польсько-української наукової та навчальної роботи. Віталій Макар вручив ректорові АПН Павлу Ґотовецькому вітального листа від ректора ЧНУ Романа Петришина з нагоди нового статусу польського навчального закладу. Відбувся також обмін оновленими угодами про співпрацю.

У роботі форуму взяли участь представники 15 держав світу – від США до Індії. На секціях у десятках доповідей обговорювались проблеми, винесені у назву конференції. Значну кількість доповідей зробили військові з різних країн – генерали та офіцери. Всі доповідачі одностайно засудили агресію РФ проти України, наголошуючи на варварських атаках щодо мирного населення та руйнуванні цивільної інфраструктури. Належним чином прозвучали й доповіді 22 представників України. Від Кафедри міжнародних відносин та суспільних комунікацій ЧНУ виступили Віталій Макар з доповіддю «Rosyjska agresja wojskowa: problem uchodźców z Ukrainy» та Владислав Струтинський з доповіддю «Polityka zagraniczna krajów Grupy Wyszehradzkiej w warunkach wojny rosyjsko-ukraińskiej: analiza porównawcza».

Сергій Швидюк

Super User

 

Публікація висловлює лише думки автора/авторів і не може ототожноватися з офіційною позицією Канцелярії Голови Ради Міністрів

stopka2023