Події

Польсько-українські відносини міцніють на всіх рівнях

НАПРИКІНЦІ КВІТНЯ на Буковині з офіційним ві­зитом перебувала делегація Польщі, яку очолював Міністр канцелярії президента Польщі Анджей ДЕРА, який відповідає за координацію контактів із Поло­нією і поляками, що живуть за межами Польщі, та за співпрацю з полонійними організаціями у світі і в Україні зокрема.

Із високоповажними гостями зустрілися керівники Чернівецької обласної військової адміністрації та об­ласної ради. Сторони обговорили ситуацію в Україні та, зокрема, в Чернівецькій області, можливості подаль­шої співпраці та розвиток інвестиційної діяльності.

- Сьогодні всі процеси в нашій державі спрямовані на те, щоб вистояти у нелегкій боротьбі, відстояти свої території. Однак, життя триває і ми працюємо задля того, щоб нарощувати економіку, розвивати підприємництво, створювати робочі місця, як для буковинців, так і для внутрішньо переміщених осіб, які нині проживають у нашій області, шукаємо можливості залученння іноземних інвестицій для впровадження інфраструктурних проєктів, - зазначив начальник Чернівецької ОВА Руслан ЗАПАРАНЮК.

- Польський народ та уряд підтримали українців у боротьбі за незалежність та територіальну цілісність. Коли громадяни Польщі гостинно приймали наших земляків у себе вдома, польський уряд організував їм матеріально-грошову допомогу, а Президент став чи не найбільшим лобістом України на міжнародній арені. Впевнений, що випробування, які проходять наші на­роди разом, ще більше зміцнять нашу дружбу, - сказав, звертаючись до представників польської делегації голова обласної ради Олексій БОЙКО.

Під час зустрічі йшлося про співпрацю на рівні регіонів, як однієї зі складових ефективного еконо­мічного та гуманітарного співробітництва. Буковина має ділові конакти з двома регіонами-партнерами у Польщі - Лодзьким і Шльонським воєводствами. Учасники зустрічі обговорили підтримку, адаптацію та інтеграцію внутрішньо переміщених осіб на теренах Чернівецької області та тимчасових переселенців у Польщі. Також очільники області говорили з польськи­ми урядовцями про реалізацію спільних освітянських та культурних проєктів.

- «Зараз справа України є найважливішою з тих, чим ми займаємося. Польський народ добре знає, що таке війна. Під час Другої світової, коли Німеччина напала з одного боку, а Радянський Союз з іншого, Польща залишилася наодинці з двома агресорами. Тому ми добре розуміємо і пам’ятаємо, хто зараз зло­чинець. Ми і надалі підтримуватимемо український народ гуманітарно, військово і політично. І будемо за­кликати інших це робити. Ми вдячні вам за підтримку етнічних поляків, які проживають на території вашої області, можливості розвитку польської культури. Багато поляків, як громадяни України, і нині воюють за Україну на фронті. Продовжуємо працювати на всіх рівнях, щоб допомогти вам виграти війну», - сказав Міністр канцелярії президента Польщі Анджей ДЕРА.

Пан міністр подякував за підтримку клопотань та ініціатив польської національної меншини, яка про­живає на території області та її Громадської організації «Обласне Товариство польської культури ім. Адама Міцкевича». Зокрема він підтримав ідею проведення муніципального форуму імені Антона Кохановського у Чернівцях.

У складі делегації були також генеральний дирек­тор Міністерства закордонних справ Польщі Мацей КАРАСІНСЬКІ, Генеральний консул Республіки Польща у Вінниці Дамян ЦЯРЦІНЬСКІ, представник Канцелярії президента Польщі Мацей ПАРАДОВСЬКІ, представники Міністерства закордонних справ Польщі Сільвестр ПАЯЧКОВСЬКІ і Кароль ПЕТРЖИК.

У зустрічі взяли участь заступники голови обласної ради Микола ГУЙТОР та Михайло ПАВЛЮК, перша за­ступниця начальника обласної військової адміністрації Альона АТАМАНЮК.

Високі гості завітали також до Польського народ­ного дому, де зустрілися з представниками обласного Товариства польської культури ім. Адама Міцкевича. Голова Товариства, доцент Кафедри міжнародних відносин та суспільних комунікацій ЧНУ Владислав Струтинський, щиро вітаючи членів делегації, розповів дещо з історії Буковини, зокрема про те, що минулоріч Польському народному дому, збудованому коштами і зусиллями поляків краю, виповнилося 120 років. Та через нинішні обставини ювілейного святкування не було, а в самому Польському домі нині наші жінки та чоловіки, деякі внутрішньо переміщені особи, на волонтерських засадах плетуть маскувальні сітки для фронту.

- Я вперше на Буковині, і сталося так, що я потра­пив у ваш край у такий неспокійний час, – звернувся до присутніх Анджей ДЕРА. – Але я щасливий позна­йомитися з вами і хочу подякувати вам за те, що ви не забуваєте і плекаєте польську мову, розвиваєте і прищеплюєте дітям любов до польської культури, традицій. На закінчення зустрічі всі присутні під­тримали тост за поглиблення дружніх стосунків між українським та польським народами та за Перемогу

Міністр канцелярії президента Польщі та гене­ральний директор Міністерства закордонних справ Польщі, зробили відповідний запис у гостьовій книзі Польського народного дому.

А Сільвестр Паячковський розповів, що дорогою до Чернівців вони заїхали до одного з пунктів тери­торіальної оборони, поговорили з чоловіками, які забезпечують спокій у тилу і йому там подарували шеврон ТО, то він сказав, що для нього цей подарунок дорожчий за будь-яку найвищу нагороду.

На завершення зустрічі гості сфотографувалися з редставниками польської громади Буковини і викона­ли разом традиційну пісню «Гей, соколи!».

Яніна ЖУКОВСЬКА.

Фото Томаша КАЛУСЬКОГО.

Super User

 

Публікація висловлює лише думки автора/авторів і не може ототожноватися з офіційною позицією Канцелярії Голови Ради Міністрів

stopka2023