Події

Студенти ЧНУ  стажувалися в Лотаринзькому університеті

Вже другий рік поспіль завідувачка кафедри романської філології та перекладу факультету іноземних мов Галина Драненко організовує тривале стажування студентів у Франції. З 30 червня по 23 липня 16 студенток, які вивчають французьку мову як основну і другу, пройшли мовно-педагогічне стажування  у Лотаринзькому університеті (м. Мец, Франція).

Тема цьогорічного Літнього університету – «Інтенсивне викладання французької мови у кризових умовах». Протягом трьох тижнів студентки кафедри були задіяні як тьюторки для викладання французької мови для українських студентів першого франко-українського диплому з менеджменту в Лотаринзькому університеті. Авторський курс з вивчення французької мови із залученням горизонтальної системи взаємодії між студентами-філологами і студентами-дебютантами розробила магістранка кафедри Валерія Коваленко.

Під час методичних семінарів студентки поділилися досвідом роботи з курсом інтенсивного викладання французької мови у кризових умовах, зазначивши свої труднощі та здобутки. Викладачки кафедри дали поради щодо шляхів подолання проблемних моментів. Обговорили також отримані відгуки учнів.

Окрім викладацької практики, насичена програма перебування студенток та їх викладачок у французькому місті-побратимі Чернівців містила прослуховування курсу лекцій з лінгвокраїнознавства, запропонованого членом Академії міста Мец Морісом Рошем, культурну програму та гуманітарні заходи в Мецькому Українському центрі. Зокрема, чернівецькі студентки взяли участь у заходах спрямованих нагадати французькому суспільству, що війна в Україні триває. Це читання французькою мовою поезії війни «Вільний мікрофон: голоси українських поеток у Франції» та Український вечір у Меці, де будо представлено поетично-музичну програму, підготовлену студентками французькою та українською мовами.

В рамках Літнього університету викладачки кафедри відвідали Європейський парламент. А 14 липня делегацію запросили на святкування Національного свята Франції - військове дефіле та коктейль-прийом у саду палацу «Palais du Gouverneur de Metz», де вони мали змогу зустрітися з мером міста Мец Франсуа Ґродідьє та взяти участь в обговоренні планів щодо подальшої співпраці між українським та французьким містами, яка почалася 25 років тому з університетського обміну.

Літній університет був зорганізований за підтримки та у рамках партнерства Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича з Лотаринзьким університетом (кер. Наукового центру дослідження медіацій А. Моньє), Асоціацією Обміни Лотаринґія-Україна (кер. В. Москалу) та Університетською Агенцією Франкофонії.

Анна ВЛАДКО.

Super User

 

Публікація висловлює лише думки автора/авторів і не може ототожноватися з офіційною позицією Канцелярії Голови Ради Міністрів

stopka2023