Wydarzenia

Літо – не лише  канікули

Група студентів економічного факультету Софія Нідзельська, Катерина Грицюк, Ярослава Трохимук, Каріна Бобу, Віталіна Ясуник, Валерія Кобернюк та Анна Човгун стали випускницями літньої школи Environmental aspects of global social and economical development університету міста Лодзь.

Дівчата навчалися 12 днів, після чого склали екзамен та отримали  сертифікат, а згодом мали насичену позааудиторну програму. Також важливою була міжнаціональна та кроскультурна комунікація, адже на навчання до Польщі приїхали не лише  представники  України, а й студенти з Бразилії, Іраку, Еквадору та Туреччини.

***

Питання стійкості України, її перемоги та шляху до ЄС хвилюють і наших друзів та партнерів. Тому нещодавно у Вроцлавському університеті – партнері Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича – відбулася міжнародна літня школа «Україна на шляху до Європи».

В ній взяли участь аспіранти та магістранти з українських університетів, які презентували свої наукові  дослідження та обговорили актуальні питання зміцнення демократичного та європейського розвитку України. Організатором школи став професор Пьотр Сула, а його активними помічниками – молоді науковці Вроцлавського університету Арсен Яценко та Бачо  Курошвілі.

Перед учасниками школи з лекціями виступили запрошені лектори, зокрема професор Джон О’Бреннан з Ірландії (Університет Мейнут), Олександр Дем’янчук із Києво-Могилянської академії та Ігор Гурак із Прикарпатського національного університету імені В. Стефаника.

Професор Анатолій Круглашов – зав. кафедри політології та державного управління, директор НДІ європейської інтеграції та регіональних досліджень ЧНУ – виголосив доповідь на тему «Україна на шляху до Об’єднаної Європи: долаючи зовнішні та внутрішні виклики та перешкоди».

За результатами літньої школи передбачаються  відповідні наукові публікації та подальший розвиток наукової та освітньої співпраці поміж колегами –  науковцями ЧНУ та Вроцлавського університету.

***

002У липні в Тюбінґенському університеті, який серед своїх випускників має 11 Нобелівських лауреатів, успішно завершилися міжнародні семінари, що відбувалися в рамках українсько-польсько-німецького проєкту «Польська мова в культурах прикордоння: підтримка полоністичних академічних середовищ у Чернівцях та Тюбінґені» .

За цим проєктом побували в німецькому університеті десять  третьокурсників філологічного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, які вивчають польську мову. Вони продемонстрували німецьким колегам цікаві польськомовні долсідження та ознайомили їх з історією Буковинського краю.

Підготувала Марія КОНДУРАЦЬКА.

Super User

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów

stopka2023