Події

«Хто як Бог?». Храмове Свято на честь Архангела Михаїла у Чернівцях на Садгорі

30 вересня, у парафії Архангела Михаїла, в Чернівцях на Садгорі відбулось храмове свято. Перед початком Святої Меси ксьондз Кшиштоф Сапальський, настоятель парафії, привітав всіх гостей і відзначив, що Архангел Михаїл є не лише покровителем парафії, але і цілої України, що стоїть за синів народу і неустанно бореться зі злом.

Святу Месу очолив єпископ-помічник Львівської архідієцезії Леон Малий, проповідь проголосив отець Євген. У співслужінні взяли участь канцлер Владислав Гримський і численно прибулі на урочистість священники із Чернівецького деканату та сусідніх областей та отці з УГКЦ.

У своїй проповіді отець Євген, наголосив на тому, що ангели не тільки присутні між людьми, але й мають свою особливу місію, яку Господь їм доручив виконати. Святий Михаїл – це архангел відомий як захисник Церкви від усякого зла і його найвідомішим завданням, без сумніву, було вигнання з Неба бунтівного ангела Люцифера. Меч у руці Архангела спрямований проти сатани. Михаїл не погрожує людям, з давніх часів він є покровителем Києва, і в сучасності він зображений на гербі Києва та прапорі міста.

Молитва до святого архангела Михаїла – це одне з найпотужніших духовних озброєнь. Зараз, у час війни, кожен із нас має приходити до храму і допомагати так, як християнин може допомагати. Архангел Михаїл був непохитний у вірності до Бога, а також великий своїм смиренням. Так само і ми маємо бути непохитні у своїй вірі до Господа Бога, вірі за перемогу українського народу над ворогом, вірі в наших захисників і захисниць, смиренно виконуючи свій християнський обов’язок – молитву.

Наприкінці святкової меси відбулась урочиста процесія зі Святими Дарами навколо костелу. Єпископ Леон Малий ніс монстрацію, слідом за ним йшли парафіяни. Дорогу, якою проходила урочиста хода маленькі дівчата посипали пелюстками квітів, хлопчики дзвонили у дзвіночки, все це супроводжувалось співом хору. По завершенню ксьондз Кшиштоф ще раз привітав всіх гостей та парафіян із храмовим святом. Парафіяни спільно з хором заспівали духовний гімн України «Боже Великий Єдиний» після чого єпископ приділив благословення дітям.

Після спільної молитви всі учасники були запрошені на святковий почастунок, приготовлений парафіянами парафії Архангела Михаїла, який відбувався на території біля костелу.

Марина Дороніна,

парафіянка Костелу Архангела Михаїла

Super User

 

Публікація висловлює лише думки автора/авторів і не може ототожноватися з офіційною позицією Канцелярії Голови Ради Міністрів

stopka2023