Події

Summer School: « Difficult neighborhood: Poles and Ukrainians in the 20th Century»

Університет імені Адама Міцкевича (м. Познань, Польща) запросив 26 студентів з університетів України на Міжнародну літню школу «Difficult neighborhood: Poles and Ukrainians in the 20 th century». Однією з таких студенток була і я, Бойко Ангеліна, студентка 3 курсу кафедри міжнародних відносин та суспільних комунікацій, факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького Національного Університету імені Юрія Федьковича. Міжнародна літня школа тривала з 21.05 по 27.05.2023 р.

Університет імені Адама Міцкевича отримав грант від Національного центру досліджень і розвитку у розмірі приблизно 3 млн. злотих за проект «International school: Poland and Ukraine». У цьому проекті протягом цілого року, студенти з України, які навчаються на різних факультетах, від природничих до економічних спеціальностей, відвідуватимуть лекції професорів Університету ім. Адама Міцкевича, отримуватимуть міжнародний досвід та практику.

Студенти з України безкоштовно проживали та харчувались у мальовничому готелі у селищі Дембіна. Там ж вони і відвідували лекції на різні дискусійні історичні та політичні теми : «Конфлікт чи діалог пам'яті? Про сучасні способи вшанування відзначення річниці операції “Вісла”»; «Проблеми національностей у Польщі після Другої світової війни»; «Європейська інтеграція після 1945 року - між Європою держав та наднаціональною Європою»; «Членство в Європейському Союзі - можливості та загрози з точки зору Польщі»; «Польсько-українські відносини після 1991 року»; «Гібридна війна - новий тип війни»; «Російська дезінформація та її вплив на польсько-українські відносини»; «Складне співіснування - українці та поляки у Другій Речі Посполитій 1919-1939 р».

В останній день перебування у Польщі, студенти побували в історичному корпусі та науковій бібліотеці Університету імені Адама Міцкевича, побачили безпосередньо де навчаються та проводять свій час польські колеги. Учасникам Міжнародної літньої школи також провели екскурсію визначними місцями міста Познань, такими як Кафедральний собор Святих Петра і Павла, Костел Діви Марії, Познанська ратуша та Центр «Старий Бровар».

Як учасниця Міжнародної літньої школи хочу наголосити: «Я і досі в невимовному захваті від поїздки до Польщі. Час проведений в Міжнародній літній школі був незабутнім! Це можливість не тільки навчитись новому та здобути міжнародний досвід, а ще й познайомитися з чудовими людьми, з якими вас пов’язує тепер вже купа щасливих спогадів. Інтеграція між студентами пройшла успішно! Безмежно вдячна всім професорам Університету ім. Адама Міцкевича, які брали участь у заснуванні проекту та проводили нам захоплюючі лекції на різні теми, і також доц. Струтинському Владиславу Євгеновичу, заступнику декана з міжнародної співпраці, за можливість побувати в Польщі та стати частинкою Міжнародної літньої школи від Університету імені Адама Міцкевича».

Ангеліна Бойко,

студентка гр. 304.

Кафедри міжнародних відносин

та суспільних комунікацій

Фото Ангеліни Бойко

Super User

 

Публікація висловлює лише думки автора/авторів і не може ототожноватися з офіційною позицією Канцелярії Голови Ради Міністрів

stopka2023